Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Piotr Bromber - Podsekretarz Stanu. źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/piotr-bromber
Piotr Bromber - Podsekretarz Stanu. źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/piotr-bromber
Udało mu się nawiązać dialog z protestującymi, którzy wcześniej nie chcieli rozmawiać z rządem - tak o nowym wiceministrze zdrowia mówił w "Rozmowach pod krawatem" szef resortu, minister Adam Niedzielski.
Wiceminister Piotr Bromber nominację otrzymał niespełna dwa tygodnie temu - pytaliśmy ministra zdrowia o efekty pracy jego nowego zastępcy.

- Jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z tego, że nawiązał dialog. Strona protestująca - jak państwo pamiętacie - wymyślała, jeśli można tak powiedzieć, różne powody, żeby tego dialogu nie prowadzić. A pan minister Bromber na tyle skutecznie przekonał stronę protestującą do rozmowy, że ten dialog trwa. Jest to pierwszy, ogromny sukces. Chciałbym, żeby rozwiązania, które będziemy wypracowywali miały charakter kompleksowy - podkreślił minister Niedzielski.

Minister Niedzielski zwracał uwagę, że resort wynegocjował już umowę z ratownikami medycznymi oraz w ramach komisji trójstronnej wypracowano program podwyżek dla ponad 200 tysięcy osób pracujących w służbie zdrowia.
- Pan minister Bromber na tyle skutecznie przekonał stronę protestującą do rozmowy, że ten dialog trwa. Jest to pierwszy, ogromny sukces. Chciałbym, żeby rozwiązania, które będziemy wypracowywali miały charakter kompleksowy - podkreślił minister Niedzielski.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Minister Niedzielski bardzo optymistyczny działaniami Ministra Brombera ...
Moim zdaniem do rozmów " białe miasteczko" skłania kilka rzeczy:
- podpisanie porozumienia z Ratownikami Medycznymi ...
- brak oczekiwanego poparcia protestu w społeczeństwie ( czego zresztą oczekiwać skoro wielu jeszcze lekarzy rodzinnych opiera się w 90% na teleporadzie ! ).
- samobójstwo w "białym miasteczku"
- tzw. "zmęczenie protestującego materiału" pogarszającą się pogodą czy brakiem zainteresowania społeczeństwa.
Ale dobrze że usiądą do rozmów , bo to w interesie KAŻDEGO Z NAS !
PiS zatrudnił gościa za co najmniej 16.000 zł, by namawiał ratowników zarabiających po 3-5 tysięcy do przyjęcia podwyżki kilkuset złotych...
I to w sytuacji, gdy niedawno samym sobie PiS dał po kilka tysięcy złotych podwyżek.
A jednocześnie hasła o służbie, o etosie, o biednych chorych, a kieszonki pieniążkami pęcznieją! Przy czym majątki żon, partnerów oraz pociotków nadal skrzętnie ukrywane
@ Jan Nowak ...
Przypominam że porozumienie w sprawie podwyżek dla Parlamentarzystów podpisali zgodnie Marszałek Sejmu p. Witek i Marszałek Senatu p. Grodzki ; więc nie kłam że ktoś sobie samemu dał ; i to z datą wsteczną !!
PIS uchwalił , ale wspólnie i w porozumieniu z PO i to bez sprzeciwu reszty Totalnej Opozycji ! Skoro Naród ma wyższe oczekiwania to i ich przedstawiciele również , normalne.
dlatego uważam, że ci z opozycji, którzy zagłosowali ZA wykazali się nie tylko pazernością, ale i polityczną głupotą. Zwłaszcza Lewica, kolaburująca z PiS
@ O! Nowak to jw. jest biedny chłopak ....

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty