Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: Zachodniopomorska brygada WOT
Źródło: Zachodniopomorska brygada WOT
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są już na poligonie w Drawsku Pomorskim. Tam biorą udział w międzynarodowym ćwiczeniu "Victory Eagle".
To pierwsza okazja dla zachodniopomorskich "terytorialsów" do współpracy z wojskami sojuszniczymi.

Chorąży Przemysław Nadolski podkreśla, że to dopiero pierwszy etap ćwiczeń: - Prowadzona jest wspólnie z jednostkami amerykańskimi, a część druga z Polskim Batalionem Zmechanizowanym. To pierwsze ćwiczenie żołnierzy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w środowisku międzynarodowym.

Podpułkownik Maciej Paul dodaje, że obecność na poligonie i współpraca z Amerykanami, może także pomóc w podszlifowaniu języków obcych: - To na tym polega interoperacyjność, żeby przede wszystkim się rozumieć. Mamy podobne procedury, nawet bardzo zbieżne ze sobą. Natomiast, tutaj jest głównie chęć wymiany doświadczeń i nauczenia się czegoś od siebie nawzajem oraz sprawdzenia się w warunkach najbardziej zbliżonych do warunków bojowych.

Ćwiczenie "Victory Eagle" potrwa do końca października. Bierze w nim udział około 300 żołnierzy WOT-u.
Chorąży Przemysław Nadolski podkreśla, że to dopiero pierwszy etap ćwiczeń: - Prowadzona jest wspólnie z jednostkami amerykańskimi.
Podpułkownik Maciej Paul dodaje, że obecność na poligonie i współpraca z Amerykanami, może także pomóc w podszlifowaniu języków obcych: - To na tym polega interoperacyjność, żeby przede wszystkim się rozumieć.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty