Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych, poseł PiS z Koszalina. Fot. materiały prasowe
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych, poseł PiS z Koszalina. Fot. materiały prasowe
20 miliardów złotych trafi do samorządów. To pieniądze na inwestycje strategiczne w ramach Polskiego Ładu.
Komisja złożona z pracowników resortu spraw wewnętrznych i Banku Gospodarstwa Krajowego rozpatrzyła już wszystkie wnioski złożone przez samorządy.

- W poniedziałek będą ogłoszone wyniki - mówi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. - Działania, które podjęła komisja to, żeby inwestycji było jak najwięcej, aby było jak najwięcej małych inwestycji. W związku z tym samorządy będą jednym wielkim placem budowy.

Rocznie w skali kraju samorządy przeznaczają na inwestycje 40 miliardów złotych - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - I oto rząd dorzuca 20 miliardów, czyli właściwie połowę, jeszcze dodatkowo. Proszę zobaczyć, jakie to jest zwiększenie kwot, które będą mogły być zainwestowane na terenie samorządów. Do tego trzeba dodać, że to pierwsza transza, za chwilę zostanie ogłoszony nabór na następną transzę, jeszcze w tym roku. To jest kolejnych około 13 miliardów.

W założeniu Polskiego Ładu pieniądze mają trafić do firm lokalnych, aby zabezpieczyć miejsca pracy.
- W poniedziałek będą ogłoszone wyniki - mówi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
Rocznie w skali kraju samorządy przeznaczają na inwestycje 40 miliardów złotych - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.

8 komentarzy

Leszek Dobrzyński. - I oto rząd dorzuca 20 miliardów,
A ja, bez kozery powiem PIŃCET!
(Smoleń w kabarecie TEY wiedział, że se jaja można robić z publiki. Dobrzyński zaś nie...)
pinset złotych dla mnie nie ma a sam.....
Taa, rząd z WŁASNYCH pinindzy dorzuca, hahaha
Rząd nie ma ani jednej własnej złotówki. Jeśli ktoś się cieszy z tego, że minister obsypuje go zabranymi mu pieniędzmi to chyba powinien się tym zająć psychiatra.
A co tam. Szachermacher i 20 miliardów wyskakuje jak królik z kapelusza . Zanim wypłacą jakiekowiek pieniądze niech najpierw dopilnują , żeby nie stracić tego co już jest a co może trzeba będzie zwrócić do UE. Vide SKM .
Paweł to powinien dalej na podwórku z chłopakami w piłkę grać.
Jakie "grać"???
Toć on zawsze był wysyłany po piłę, gdy wpadła w krzaki! :)))
Chłopaki ze Zdrojów pamiętają... :>
Dobra, dobra zobaczymy ile dostanie Szczecin z tych środków... Przypomne, ze jest to jedno z miast w Polsce na inwestycje wydających najweicej ,a napewno ze wszystkich stolic, wydaje najwiecej wlaasnie na inwestycje... Dodatkowo co widac po Filharmonii, Posejdonie, Centrum Dialogu i przełomy stale są przyznawane jakies nagrody w randze Krajowej, Europejskiej i Światowej... Wiec mam nadzieje, ze skoro Szczecin stanowi ponad 1/40 tych statystyk to otrzyma równiez podobna kwotę czyli 500mln :) ... - Wydaje mi sie to uczciwe. Wydajesz na inwestycje = przynosi to rezultaty ? = Dostaniesz więcej, aby sie rozwijac.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty