Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Rozmowy pod krawatem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rozmowy pod krawatem. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Część opozycji zobaczyła, że ma w szeregach "pożytecznych idiotów" Putina i Łukaszenki - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości, Artur Szałabawka.
W jego opinii wprowadzenie na granicy z Białorusią stanu wyjątkowego i budowa muru uspokoiła debatę polityczną wokół całej sytuacji.

Ponadto - zdaniem Szałabawki - plan nakreślony przez białoruskiego dyktatora jest próbą destabilizacji Unii Europejskiej przez napływ tysięcy migrantów. Plan ten udaremnia zdecydowana postawa polskich władz. Co ma także wpływ na debatę polityczną.

- Myślę, że część opozycji na pewno wyciągnęła wnioski, część opozycji zobaczyła, że ich koledzy są tzw. pożytecznymi idiotami dla władz w Mińsku i w Moskwie. Te działania były przykładami działań wręcz piątej kolumny. Mamy do czynienia z sytuacją, że była i będzie - dawniej i teraz - część piątej kolumny w Polsce - ocenił Szałabawka.

Straż Graniczna regularnie pokazuje filmy z próbami siłowego forsowania granicy przez grupy imigrantów. Jak informują polskie służby, szlak przerzutowy jest pod stałą kontrolą władz w Mińsku.
- Myślę, że część opozycji na pewno wyciągnęła wnioski, część opozycji zobaczyła, że ich koledzy są tzw. pożytecznymi idiotami dla władz w Mińsku i w Moskwie. Te działania były przykładami działań wręcz piątej kolumny. Mamy do czynienia z sytuacją, że była i będzie - dawniej i teraz - część piątej kolumny w Polsce - ocenił Szałabawka.

13 komentarzy

Stęskniłem się za panem Szałabawką. Dziękuje za ten wywiad. Czy można wynająć pana posła na urodziny do dziecka?
Piąta kolumna, zaplute karły reakcji, jatrzaca opozycja, nie dająca żyć dobrej władzy... Jedyne co się różni to tym razem szczują Ruskiem a nie Niemcem. Jakbym czytał Trybunę Ludu. Cofnęliśmy się o 40lat?
Ja zaś myślę, że znaczna część rządzących to niepożyteczni idioci.
To jak nazwać tych asów rządowych, przez których mamy nałożone na Polskę 2 kary finansowe?
Pan Szałabawka chyba w końcu porozmawiał szczerze z mamusią bo przestała sie intelektualnie obnażać na tt:):):)
"pożyteczni idioci" opozycji versus "geniusze" Prezesa! :))))
no żem siem asz osmarkał ze śmiechu! :)))))
a Suski i Kowalski jako tego egzemyplifikacje.... :))))
"Straż Graniczna regularnie pokazuje filmy"
no i co z tego? KTO WIARYGODNY zaręczy, że to faktyczne ujęcia z granicy, a nie jakaś poligonowa inscenizacja???
No? KTO? mamy wierzyć paniusi, dla której temat dzieci wywożonych noca do lasu jest tematem ulubionym???
Wszyscy też pamiętamy konia, co to za krowę robił, a dwóch ministrów się podniecało...
I wszyscy widzieli, co TVPiS pokazywała jak "autentyczny" materiał z ataku rzekomych zorganizowanych grup bandyckich w Szwecji, a to był fragment filmu fabularnego...
Nie przejmować się lewactwem ani niemieckim ani rosyjskim. Robić swoje i ani kroku w tył !
Wspierać zarówno białoruską jak i rosyjską opozycję i przekonywać w ramach UE że to głównie Niemcy realizują nie militarnie ale polityczno-gospodarczy pierwotny plan Hitlera w UE ! I to trzeba mówić głośno i wyraźnie nie opuszczając głowy w dół ! Bo to nie jest przypadek koicydencji ataku na Polskę z różnych kierunków i w różnych sprawach !!
Widać po Nomisie że dla wyborców PiS taka komunistyczna retoryka pasuje. Widać koledze tęskno do tych czasów. Spoko, spoko, jeszcze jedna kadencja PiSu i będzie u nas znów komunizm :) nie będzie opozycji, nie będzie mediów które patrzą władzy na ręce. Będzie tylko jedna telewizja, jedna gazeta i jedno Radio a wszystkim będzie się żyło dostatnio i spokojnie. Tylko ta inflacja... Ale to się dodrukuje, cześć rozda się wdziecznemu narodowi, prawda Nomis?
@ Nikt inny ...
Muszę rozczarować kolegę ale postawione tezy nie są zgodne z moimi przekonaniami m.in politycznymi ... :)
Nomis jak ten cały PiS - gęba pełna niby-prawicowych bogoojczyźnianych haseł i frazesów, a w praktyce - narodowy socjalizm pomieszany z komunizmem! :))
@Nomis - skoro nie wahasz się lewicowców / liberałów / etc. nazywać lewactwem, to przyjmij na klatę określenie faszysta.
@greg.... nie przesadzaj.... faszyści i dbali o wygląd, i ubierali się u najlepszych, i wyglądali paradnie!
A ci.... cóż, że niby założą zegarek od tego samego Hugo BoSSa! Skoro nie dość, że założą go odwrotnie, to jeszcze dwa różne buty i na dodatek przyprószeni łupieżem przysypiają jak dziady pod kościołem...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty