Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pomnik "Tym, którzy nie powrócili z morza". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pomnik "Tym, którzy nie powrócili z morza". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Marynarze zbierają złom metali kolorowych. Chcą z niego odlać tablicę upamiętniającą kolegów, którzy nie powrócili z morza - mówi Witold Szadokierski z komitetu opieki nad pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza".
- Musi być mosiądz lub brąz, czyli będzie odlew. W związku z tym apeluję o to, aby uzbierać złomu. Dzięki temu będzie tańsze wykonanie tablicy, bo materiał-wsad, jest dosyć drogi - mówi Szadokierski.

Jest już projekt tablicy, trzeba zebrać 50 kilogramów mosiądzu lub brązu.

- Potrzebujemy około 50 kilogramów. Jesteśmy dogadani z odlewnikiem, że potraktuje nas bardzo ulgowo, jeśli mu damy więcej złomu, niż rzeczywiście sama tablica wyniesie. W szacunkach będzie ważyła gdzieś 15-20 kilogramów - mówi Szadokierski.

Tablica ma mieć wymiary 40 na 40 centymetrów, Zostanie zamontowana w Kaplicy Ludzi Morza, która znajduje się w kościele pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty. Złom można dostarczać do budynku przy ulicy Żubrów 6.
Chcą z niego odlać tablicę upamiętniającą kolegów, którzy nie powrócili z morza - mówi Witold Szadokierski z komitetu opieki nad pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza".
Jest już projekt tablicy, trzeba zebrać 50 kilo mosiądzu lub brązu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty