Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / hangela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / hangela (CC0 domena publiczna)
Mikołajkowa kawa dla Filipka w Szczecinie. Rodzice chorego chłopca zbierają pieniądze na operację. Kilkumiesięczny maluch ma ciężką wadę serca.
Kilkanaście szczecińskich kawiarni i cukierni dołączyło do akcji pomocy Filipowi.

Wystarczy kupić w poniedziałek kawę na zasadach określonych w danym miejscu. Cały dochód lub jego część trafią na konto Filipa Zeniuka ze Szczecina, który ma wrodzoną wadę serca.

- To już się stało dla nas naturalne, najpierw była kawka dla Wiktora, potem dla Ingi, a dzisiaj dla Filipka - mówi Monika Szymanik, właścicielka "Kamienicy w Lesie". - Dzisiaj Mikołajki i każdy z nas może być Mikołajem i pomóc maluszkowi, który tego bardzo potrzebuje. To taki przedświąteczny czas, taka pomoc też nasze serca otuli.

Lokale, które włączyły się w poniedziałek do akcji to m.in. "Pleciuga Caffe" czy "Kawiarnia pod tarasami".

Pełna lista kawiarni dostępna jest na Facebooku. Można również bezpośrednio wpłacić pieniądze na konto chorego chłopca na portalu siepomaga.pl.
To już się stało dla nas naturalne, najpierw była kawka dla Wiktora, potem dla Ingi, a dzisiaj dla Filipka - mówi Monika Szymanik, właścicielka "Kamienicy w Lesie". - Dzisiaj Mikołajki i każdy z nas może być Mikołajem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty