Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Niemieccy kierowcy, którzy unikają opłat za miejskie parkingi w Kołobrzegu, powinni mieć się na baczności. Miasto znalazło sposób na ściągnięcie pieniędzy za nieopłacone przez cudzoziemców bilety parkingowe.
Kołobrzeski magistrat poszukuje kancelarii prawnej, która zajmie się egzekucją mandatów od niemieckich kierowców, którzy nie wykupują biletów w strefach płatnego parkowania, a także nie płacą nałożonych na nich z tego tytułu mandatów.

To kontynuacja pilotażowego programu rozpoczętego przez miasto w 2020 roku. Wówczas przekazało do egzekucji 200 spraw, z których połowa zakończyła się sukcesem.

O tym, jaki sposób na rozwiązanie problemu znalazł Kołobrzeg, mówi Michał Kujaczyński, rzecznik miejscowego urzędu.

- W naszym posiadaniu są numery rejestracyjne samochodów, które stały w Strefie Płatnego Parkowania bez uiszczenia opłaty. Przekazujemy je kancelarii, która nawiąże z nami współpracę. Oni w niemieckim systemie szukają właścicieli tych pojazdów oraz prowadzą windykację należności - mówi Kujaczyński.

Firmy, które chciałyby zająć się kolejnym zleceniem dla miasta, mogą zgłaszać się do 14 stycznia. Władze Kołobrzegu chcą ściągnąć należności z kolejnych 160 kierowców, którzy otrzymali mandaty w 2021 roku.
O tym, jaki sposób na rozwiązanie problemu znalazł Kołobrzeg, mówi Michał Kujaczyński, rzecznik miejscowego urzędu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty