Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mateusz Muszczyński, lekarz miejscowej lecznicy dodaje, że elektroniczna karta pacjenta będzie dużym udogodnieniem dla medyków. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Mateusz Muszczyński, lekarz miejscowej lecznicy dodaje, że elektroniczna karta pacjenta będzie dużym udogodnieniem dla medyków. Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Sprzęt za milion złotych, to plany zakupowe świnoujskiego szpitala. Urządzenia jeszcze w tym roku pojawią się w lecznicy. Najbardziej innowacyjnym będzie elektroniczna karta pacjenta.
Holtery, mobilny aparat rentgenowski, urządzenie do kompresji klatki piersiowej i nowatorska elektroniczna karta pacjenta, to sprzęt, o jaki wzbogaci się w tym roku świnoujska lecznica. Urządzenia mają usprawnić funkcjonowanie placówki, a także ją unowocześnić.

- Chcemy mocno postawić na techniczne rozwiązania. Chodzi o to, by monitorowanie pacjenta na bloku operacyjnym odbywało się również przy wykorzystaniu elektronicznych urządzeń, które pozwolą monitorować wszystko to, co odczuwa pacjent - mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

Mateusz Muszczyński, lekarz miejscowej lecznicy dodaje, że elektroniczna karta pacjenta będzie dużym udogodnieniem dla medyków.

- Do każdego znieczulenia prowadzi się protokół. My to teraz robimy ręcznie, na papierze. Możliwość prowadzenia tej karty w systemie operacyjnym by się nam bardzo przydała - potwierdza dr Muszczyński.

Wartość całego sprzętu, to milion złotych. Środki na jego zakup szpital pozyskał z budżetu obywatelskiego.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty