Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
To próba nakłonienia rządu do podjęcia rozmów. Tak o protestach rolniczych w naszym regionie mówi wiceszef zachodniopomorskiej Solidarności w regionie.
Edward Kosmal w audycji "Na Szczecińskiej Ziemi" podkreślał, że rolnicy od dłuższego czasu zmagają się z szalejącymi cenami nawozów, obawiają się także unijnego Zielonego Ładu, który może ich zmusić do ograniczenia produkcji, sytuację utrudniają coraz bardziej dotkliwe susze.

- Potrzebny jest stały dialog z rolnikami, który pozwoli wypracować odpowiednie mechanizmy - wskazywał Kosmal. - Musimy siąść do stołu i rozmawiać, jak mamy się zachować, jakie jest miejsce rolnictwa w Unii Europejskiej, bo jesteśmy jego częścią. To musi być wypracowane na lata. Najgorsze jest to, że nie wiemy, co mamy robić, jakie mamy podjąć decyzje.

Rolnicy protestowali w naszym regionie - i w całej Polsce - w minionym tygodniu. Wyjechali maszynami na poszczególne drogi. Zapowiadają, że będą akcję powtarzać do skutku. Więcej informacji na ten temat w zakładce "Na Szczecińskiej Ziemi".
- Potrzebny jest stały dialog z rolnikami, który pozwoli wypracować odpowiednie mechanizmy - wskazywał Kosmal.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty