Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Krzysztof Romianowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Romianowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krytykuje prezydenta Szczecina i wyjaśnia dlaczego nie zrobił tego podczas sesji.
Radny szczecińskiej Rady Miasta z PiS-u ma wątpliwości czy budowa nowego Szczecińskiego Domu Sportu jest na miejscu, kiedy pracownicy żłobków i sfery socjalnej walczą o podwyżki.

Inwestycję zapowiedział kilka dni temu Piotr Krzystek. Krzysztof Romianowski w "Rozmowach pod Krawatem" tłumaczył, że nie poruszył tego tematu podczas ostatniej sesji, ponieważ radni dowiedzieli się o nim na ostatnią chwilę.

- To jest pytanie, co jest w takim razie ważniejsze w naszym mieście czy zapewnienie godnego życia mieszkańcom, czy inne kwestie. Tutaj musimy sobie zadać takie pytanie - mówił Romianowski.

- Właśnie się zastanawiam, czemu nie usłyszeliśmy tego pytania na sesji Rady Miasta, tej wtorkowej - zapytał redaktor Andrzej Kutys.

- Sesja ma swój porządek, panie redaktorze. Pan prezydent, w ostatnich latach, bardzo często zaskakuje nas - radnych różnymi tematami związanymi z sesją, miastem. Temat jest nowy i świeży, dopiero pojawił się w przestrzeni publicznej - odpowiedział Romianowski.

Romianowski zapowiedział, że złoży w tej sprawie interpelację na najbliższej sesji. Budowę nowego SDS-u - od podstaw prezydent Piotr Krzystek zapowiedział we wtorek.

Szacowany koszt to prawie 89 milionów złotych. Miasto będzie się starać o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych, które może wynieść 65 milionów.
Krzysztof Romianowski w "Rozmowach pod Krawatem" tłumaczył, że nie poruszył tego tematu podczas ostatniej sesji, ponieważ radni dowiedzieli się o nim na ostatnią chwilę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty