Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
To rozwiązanie, które ma zwiększyć produktywność pracowników. Zyskają oni dodatkowy dzień na odpoczynek i życie prywatne.
Coraz więcej firm na świecie decyduje się na wdrożenie czterodniowego tygodnia pracy. W Szczecinie taki model wprowadziła firma Nordic Consulting and Development Company, o czym opowiedział jej właściciel i prezes Paweł Finkielman.

- Pracuje się, ale to nie jest twoje życie. Twoim życie jest rodzina, sport, cokolwiek cię interesuje, to jest twoja część życia. Akurat to, że przechodzimy na te cztery dni i dajemy te trzy dni wolne, jest podejściem, które może pomóc zdobyć balans psychiczny u ludzi, aby mogli cieszyć się swoim życiem - mówi Paweł Finkielman.

Czterodniowy tydzień pracy narodził się jako eksperyment na Islandii w 2015 roku. Badania trwały cztery lata. W ich wyniku stwierdzono, że wydajność pracy się poprawiła. Pracownicy zgłaszali również lepsze samopoczucie.

Nordic Consulting and Development Company to polsko-duńska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania i dostarczaniem usług IT dostosowanych do potrzeb firm ubezpieczeniowych. Pracownicy NCDC dzięki nowemu modelowi otrzymują wolny piątek.

Mimo zredukowania czasu pracy ich wynagrodzenie nie uległo zmianie.
Relacja Natalii Zaborowskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty