Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W niedzielę Wielkanoc obchodzą wierni obrządków wschodnich.
Dla wyznawców prawosławia to czas tak samo ważny jak dla katolików.

W tym roku przed naszą cerkwią może zebrać się ponad dwa tysiące osób - mówi ks. Paweł Stefanowski, proboszcz prawosławnej parafii św. Mikołaja w Szczecinie.

- Pascha jest fundamentem, ona jest ponad czasem. Dla nas ma ogromne znaczenie i czy to było rok, czy 10 lat temu, to jej znaczenie dla nas jest dokładnie takie same - Chrystus zmartwychwstał i to jest dla nas najważniejsze. W naszej cerkwi świętują nie tylko Ukraińcy, ale też Polacy, spora grupa Greków, Gruzini, Mołdawianie, Rumuni, Serbowie, Bułgarzy, czy Łemkowie. Ja sam jestem Łemkiem, także wszystkich serdecznie pozdrawiam i witam w naszym wspólnym domu, jakim jest cerkiew - dodaje ks. Stefanowski.

Święta w obrządku wschodnim potrwają do wtorku.
W tym roku przed naszą cerkwią może zebrać się ponad dwa tysiące osób - mówi ks. Paweł Stefanowski, proboszcz prawosławnej parafii św. Mikołaja w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty