Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / SpiritComms
Fot. pixabay.com / SpiritComms
To musi być przemyślana decyzja. Szczecińska terapeutka radzi, jak przygotować się i dziecko na wyjazd malucha na letnią kolonię lub obóz.
Marta Szurko z fundacji Pestka podkreśla, że decyzja o wysłaniu pociechy na zorganizowany wypoczynek musi być przede wszystkim przemyślana, a dziecko odpowiednio dojrzałe na wyjazd. Jeśli jednak okaże się, że maluch nie radzi sobie bez rodziców - trzeba rozważyć szybszy powrót do domu.

- Powinniśmy przemyśleć, czy nie pojechać i nie zabrać dziecka. Z tego względu, że później możemy mieć bardzo duży problem. W następnym roku to dziecko może nie chcieć pojechać, bo ono będzie pamiętało, że wtedy, tak daleko od domu, zostało pozostawione, a tam naprawdę mu było niefajnie. Nie będzie chciało tego powtarzać - mówi Szurko.

Pedagodzy radzą również, aby zawsze sprawdzać, czy organizatorzy wyjazdu zarejestrowali kolonię w oficjalnej bazie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Marta Szurko z fundacji Pestka podkreśla, że decyzja o wysłaniu pociechy na zorganizowany wypoczynek musi być przede wszystkim przemyślana, a dziecko odpowiednio dojrzałe na wyjazd.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty