Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Egzaminatorzy z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Szczecinie i Barlinku jeszcze dziś są na urlopach bądź zwolnieniach lekarskich. To w ramach ogólnopolskiego strajku.
W związku z tym, przyszli kierowcy nie mogą przystąpić do egzaminów na prawo jazdy.
Taka możliwość będzie dopiero jutro.

Egzaminatorzy domagają się od Ministerstwa Infrastruktury zmian dotyczących swojej pracy - mówi Cezary Tkaczyk, dyrektor szczecińskiego WORD-u. - Podniesienie stawek za egzaminy, a druga - jeżeli już chodzi typowo o samych egzaminatorów - to podniesienie stawek za pracę w roli egzaminatora.

Napięta sytuacja w WORD-ach trwa od kilku lat, dodaje Tkaczyk: - Wszystko jest w rękach pana ministra Adamczyka, czy pochyli się nad tą sytuacją, która trwa od dawna. Starsi ludzie odchodzą z zawodu, a nowych ludzi na ich miejsce nie ma.

W ośrodku w Szczecinie dziś nie pracuje żadna osoba, która mogłaby przeprowadzić egzamin praktyczny dla kierowców. W związku z tym odwołano testy.

Podobna sytuacja jest też w oddziale terenowym szczecińskiego WORD w Barlinku, gdzie odwołane zostały egzaminy teoretyczne i praktyczne - również ze względu na niedobór egzaminatorów.
Egzaminatorzy domagają się od Ministerstwa Infrastruktury zmian dotyczących swojej pracy - mówi Cezary Tkaczyk, dyrektor szczecińskiego WORD-u.
Napięta sytuacja w WORD-ach trwa od kilku lat, dodaje Tkaczyk: - Wszystko jest w rękach pana ministra Adamczyka, czy pochyli się nad tą sytuacją, która trwa od dawna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty