Prawie 140 kół gospodyń wiejskich z naszego regionu startuje w ogólnopolskim konkursie kulinarnym "Bitwa Regionów".
Organizuje go Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. "Chrupiący śledź w pietruszkowej pierzynce", "bigos z leśną nutą" czy "gołąbki dominikańskie z kaszą jęczmienną" to dotychczasowi zwycięzcy finałów w Zachodniopomorskiem, na poziomie powiatu.
- Kolejnego poznamy w sobotę, podczas Pikniku z Produktem Polskim w Chwarstnicy - mówi Paweł Lisowski ze szczecińskiego KOWR-u. - Praca konkursowa obejmuje wykonanie tradycyjnej potrawy regionalnej charakterystycznej dla danego regionu działania koła gospodyń wiejskich z wyłączeniem deserów. Mogą to być różnorakie potrawy, oprócz deserów.
W konkursie startuje ponad 3 tysiące kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Rok temu II miejsce przypadło gospodyniom z naszego regionu - KGW w Kowańczu „Sikoreczki" za potrawę "Topinambur na boczku". Sobotni piknik w Chwarstnicy potrwa od 13 do 17.
- Kolejnego poznamy w sobotę, podczas Pikniku z Produktem Polskim w Chwarstnicy - mówi Paweł Lisowski ze szczecińskiego KOWR-u. - Praca konkursowa obejmuje wykonanie tradycyjnej potrawy regionalnej charakterystycznej dla danego regionu działania koła gospodyń wiejskich z wyłączeniem deserów. Mogą to być różnorakie potrawy, oprócz deserów.
W konkursie startuje ponad 3 tysiące kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Rok temu II miejsce przypadło gospodyniom z naszego regionu - KGW w Kowańczu „Sikoreczki" za potrawę "Topinambur na boczku". Sobotni piknik w Chwarstnicy potrwa od 13 do 17.

Radio Szczecin