Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pogrzeb ks. Stanisława Styrny odbędzie się we wtorek. Fot. Archiuwm prywatne
Pogrzeb ks. Stanisława Styrny odbędzie się we wtorek. Fot. Archiuwm prywatne
Zmarł ks. Stanisław Styrna, salezjanin. Święcenia kapłańskie przyjął w 1960 roku. Od ponad 20 lat był związany z parafią św. Jana Bosko w Szczecinie.
W latach 80. nieformalny kapelan pilskiej NSZZ Solidarność. Także w Pile zainicjował przy parafii Świętej Rodziny działalność Klubu Inteligencji Katolickiej, który był silnym zapleczem solidarnościowych protestów. Na plebanii ukrywał działaczy związkowych zagrożonych aresztowaniem. Był też członkiem Komisji ds. Ludzi Pracy w Episkopacie Polski.

- Działalność szczecińska była naznaczona z kolei posługą wspólnotom charyzmatycznym w Kościele - mówi salezjanin ks. Mariusz Wencławek, proboszcz parafii św. Jana Bosko. - Myślę, że ks. Stanisław dla wielu osób, zarówno z naszej parafii, jak i z całego Szczecina kojarzy się z Odnową w Duchu Świętym, jego posługą charyzmatyczną w czasie nabożeństw uzdrowienia prowadzonych w Seminariach Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, duchowego towarzyszenia kapłanom, jak i osobom świeckim, siostrom zakonnym, których był kierownikiem i przewodnikiem duchowym.

Pogrzeb ks. Stanisława Styrny odbędzie się we wtorek.

- O godzinie 11.30 będzie wystawienie ciała w kościele św. Jana Bosko. O 12.30 rozpocznie się msza św. pogrzebowa. Po niej przewieziemy ciało księdza Stanisława na Cmentarz Centralny w Szczecinie do kwatery salezjańskiej, która jest w pobliżu szkół salezjańskich przy najbliższej bramie - informuje ks. Wencławek.

Ks. Stanisław Styrna skończył 89 lat.
- Działalność szczecińska była naznaczona z kolei posługą wspólnotom charyzmatycznym w Kościele - mówi salezjanin ks. Mariusz Wencławek, proboszcz parafii św. Jana Bosko.
Pogrzeb ks. Stanisława Styrny odbędzie się we wtorek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty