Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcia R. Stachnik, Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Sąd Rejonowy w Szczecinie zdecydował, że zastępca burmistrza Nowogardu Jarosław H. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Jarosław H., został zatrzymany we wtorek przez funkcjonariuszy CBA. W środę Prokuratura Regionalna w Szczecinie wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty o charakterze korupcyjnym.

- Wniosek dotyczy dwóch zarzutów o charakterze korupcyjnym, tzn. żądania korzyści o charakterze osobistym, a w rezultacie przyjęcia korzyści o charakterze majątkowym, przyjęcia drugiej korzyści o charakterze osobistym, jak również zarzut posiadania bez zezwolenia amunicji do broni palnej - mówił prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Jak ustaliło nieoficjalnie Radio Szczecin, chodzi o propozycje, jakie wiceburmistrz miał składać skazanym, które w ramach kary miały wykonywać prace społeczne na rzecz gminy. W zamian za seks miały one zostać z prac zwolnione. Jedna z kobiet miała przystać na taki układ.

W posiedzeniu aresztowanym brał udział prokurator Sławomir Szulc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

- Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od daty zatrzymania, wobec pana Jarosława H., podejrzanego o popełnienie trzech czynów zabronionych, związanych ze sprawowaniem funkcji zastępcy burmistrza Nowogardu - mówi Szulc.

Szulc tłumaczy, dlaczego wnioskował o areszt dla zastępcy burmistrza Nowogardu.

- Wystąpiła przesłanka ogólna, czyli wysokie prawdopodobieństwo popełnienia wszystkich trzech zarzucanych podejrzanemu czynów. I dwie przesłanki szczególne, czyli obawa wpływania w bezprawny sposób na prowadzone postępowanie, chociażby poprzez wykorzystywanie zajmowanego stanowiska. I po wtóre, realna, surowa kara, która może spowodować sytuację podejmowania przez niego prób ukrywania się lub ucieczki - mówi prokurator Szulc.

Wiceburmistrz nie przyznaje się do winy, podczas przesłuchania w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień. Jarosławowi H. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
O sprawie mówił prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
W posiedzeniu aresztowanym brał udział prokurator Sławomir Szulc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Szulc tłumaczy, dlaczego wnioskował o areszt dla zastępcy burmistrza Nowogardu.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty