Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Jak dobrze zacząć przygotowania do matury, czego można się spodziewać po nadchodzącym egzaminie dojrzałości i jakie kierunki proponują zachodniopomorskie uczelnie? Na Uniwersytecie Szczecińskim wystartował Salon Maturzystów.
To wydarzenie organizowane przez Perspektywy - miesięcznik edukacyjny. W tym roku Salon Maturzystów wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i odbywa się, w formie stacjonarnej, w 14. polskich miastach między innymi Szczecinie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

- Uważam, że każdy maturzysta powinien dzisiaj tu być. - Byłam na pierwszym wykładzie z matematyki. - To bardzo przydatne i może pomóc w maturze, w osiągnięciu lepszego wyniku. - Aby zdać maturę, należy nauczyć się dyscypliny. - Ten Salon może pomóc w wyborze kierunku, ponieważ wciąż jest wielu uczniów, którzy jeszcze nie wiedzą, co chcą studiować - mówili odwiedzający Salon Maturzystów.

Spotkania z przedstawicielami uczelni i okręgowej komisji egzaminacyjnej potrwają do środy na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Krakowskiej w Szczecinie. Program wykładów można znaleźć tutaj.
Jak mówią szczecińscy uczniowie, tego typu spotkania i wydarzenia są bardzo potrzebne.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty