Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdzisław Tararako. Fot. Radio Szczecin / Archiwum
Zdzisław Tararako. Fot. Radio Szczecin / Archiwum
W najbliższy czwartek odbędzie się pogrzeb naszego redakcyjnego kolegi Zdzisława Tararaki.
Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10.30 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Celebrować ją będą ks. biskup prof. Henryk Wejman i ks. Waldemar Szczurowski. Następnie o godz. 12.30 uroczystości przeniosą się do kaplicy Cmentarza Centralnego.

Pan "Dzidek" zmarł 8 września w wieku 73 lat. W Radiu Szczecin pracował od 1975 r. Od początku współtworzył programy poświęcone rolnictwu, gospodarce żywnościowej i kulturze ludowej. Współtworzył takie audycje jak "Kiermasz pod Kogutkiem", "Kraj za miastem", "Zielone Studio Bałtyk”, "Radiowa Estrada Folkloru” czy "Na Szczecińskiej Ziemi i "Malowana Skrzynia".

Był jurorem wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich - m.in "Nasze Kulinarne Dziedzictwo", "Smaki Regionów" i konkursu agroturystycznego "Zielone Lato".

Przez całą swoją karierę, kilkadziesiąt lat zajmował się branżą rolniczą. - To była jego pasja, której poświęcał się bez reszty - wspomina wiceszef rolniczej Solidarności w regionie Edward Kosmal. - To był człowiek legenda. Związany z polską wsią, polską tradycją. Pamiętamy jego wspaniałe audycje: "Kuchnia Pana Dzidka". Bardzo dobrze się go słuchało i odbierało w radiu. Jego głos był bardzo spokojny, przyjazny. Praktycznie cały czas byłem w kontakcie do chwili śmierci. Cały czas mieliśmy nadzieję, że wróci, choć był na emeryturze. Chyba nie ma takiego rolnika na wsi, który nie znałby Pana Dzidka.

Nagrodzony trzykrotnie (w 2001, 2004 i 2008 roku) w konkursie szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, był także laureatem konkursów organizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Był jedną z legend Radia Szczecin. Ceniony za dziennikarską pasję, energię, profesjonalizm, wiedzę, otwartość, umiejętność rozmowy z ludźmi, ogromny dystans do świata i niezwykłe poczucie humoru. Nie ma chyba w naszym regionie wsi, której nie odwiedziłby z mikrofonem...
Przez całą swoją karierę, kilkadziesiąt lat zajmował się branżą rolniczą. - To była jego pasja, której poświęcał się bez reszty - wspomina wiceszef rolniczej Solidarności w regionie Edward Kosmal.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty