Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szpital przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Chcemy ruszyć z pracami jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego" - mówi Konrad Jarosz, dyrektor Szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Chodzi o budowę Centrum Kliniczno-Badawczego.
Obiekt ma znaleźć się w niecce przy szpitalu. - Mamy pozwolenie na budowę, mamy projekt, próbujemy znaleźć wykonawcę, co wiemy, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie razem z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym sfinalizować i wykonawca przystąpi do robót - tłumaczy Jarosz.

Centrum ma powstać do 2026 roku. - To będzie kilku kondygnacyjny budynek, będą jednostki badawcze PUM-u, które będą przeniesione z Pomorzan, będzie Collegium Pharmaceuticum, część ambulatoryjna dla pacjentów onkologicznych - dodaje Jarosz.

Centrum Kliniczno-Badawcze to jedno z sześciu zadań wieloletniego programu, jaki realizuje Pomorski Uniwersytet Medyczny. W jego ramach wybudowano już centralną sterylizatornię, a niedługo zostanie otwarty zespół poradni.
- Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie razem z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym sfinalizować i wykonawca przystąpi do robót - tłumaczy Jarosz.
- To będzie kilku kondygnacyjny budynek, będą jednostki badawcze PUM-u, które będą przeniesione z Pomorzan, będzie Collegium Pharmaceuticum, część ambulatoryjna dla pacjentów onkologicznych - dodaje Jarosz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty