Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pomimo sprzyjającej aury zachorowań jest znacznie więcej niż rok temu. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia w ostatnim tygodniu października w województwie zachodniopomorskim zachorowało ponad 2100 osób, dla porównania w ubiegłym roku w tym samym czasie było o tysiąc takich przypadków mniej.
W tym roku z powodu zakażenia do szpitali trafiło dziewięć osób, w ubiegłym o jedną mniej. Najlepszym sposobem, by uniknąć grypy są szczepienia. Część pacjentów może preparat przyjąć za darmo przypomina Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Kobiety w ciąży oraz seniorzy, którzy ukończyli 75. rok życia, mają prawo do szczepionki bezpłatnej. Część osób, które ukończyły 65. rok życia będzie mogło kupić szczepionki z częściową refundacją. Dla pozostałych osób szczepionka przeciwko grypie jest płatna - mówi Koszur.

W całym kraju w tym czasie na grypę zachorowało ponad 120 tysięcy osób, a rok wcześniej 114 tysięcy.
Część pacjentów może preparat przyjąć za darmo przypomina Małgorzata Koszur z zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty