Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Od pięciu do siedmiu tysięcy złotych na wsparcie swojej działalności mogą co roku otrzymać Koła Gospodyń Wiejskich.
Pieniądze z budżetu państwa są przekazywane za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która prowadzi rejestr tego typu organizacji.

- W Polsce funkcjonuje ponad 18 tysięcy kół gospodyń, w województwie zachodniopomorskim - niemal 500. W powiecie koszalińskim mamy w rejestrze 52 koła - mówi Anna Dombrowska, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Koszalinie. - Koło Gospodyń Wiejskich działają bardzo prężnie wspierając przedsiębiorczość kobiet na wsi oraz aktywnie działając na rzecz środowisk wiejskich. Przede wszystkim rozwijają kulturę ludową podtrzymując przy tym polską tradycję.

Wysokość pomocy jest uzależniona od liczby członków koła - mówi Jadwiga Dubaniewicz, przewodnicząca koła gospodyń wiejskich w Wierciszewie w gminie Sianów. -
Trzeci raz uzyskałyśmy pomoc z Agencji. Wykorzystałyśmy na stroje. Mamy też mnóstwo różnych naczyń, które wykorzystujemy, jak jedziemy na jarmark czy wydarzenia gminne. Mamy się czym pochwalić. Dostajemy 5 tys, złotych, wcześniej było 3 tysiące złotych. Dla nas to bardzo dużo.

W tym roku budżet państwa przekaże na wsparcie kół gospodyń wiejskich w sumie 70 mln złotych.
- W Polsce funkcjonuje ponad 18 tysięcy kół gospodyń, w województwie zachodniopomorskim - niemal 500. W powiecie koszalińskim mamy w rejestrze 52 koła - mówi Anna Dombrowska, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Koszalinie.
Wysokość pomocy jest uzależniona od liczby członków koła - mówi Jadwiga Dubaniewicz, przewodnicząca koła gospodyń wiejskich w Wierciszewie w gminie Sianów.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty