Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. wigilijnedzielo.caritas.pl
Fot. wigilijnedzielo.caritas.pl
Prawie 60 tys. świec przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w ramach przedświątecznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
Środki pozyskane ze sprzedaży świec pozwolą m.in. przygotować w parafiach świąteczną pomoc dla ubogich oraz sfinansować działania Caritas Archidiecezji adresowane do dzieci i rodzin.

Akcja tradycyjnie rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - W tym roku przebiega pod hasłem "Świeca, która tworzy polską wigilię". Świece, kalendarze i kartki świąteczne dla osób, które starym zwyczajem chcą złożyć życzenia świąteczne, będą do nabycia w kościołach archidiecezji po mszach świętych we wszystkie niedziele Adwentu.

Obok świec, Caritas w Archidiecezji przygotował także kalendarze i kartki świąteczne. - Akcja wesprze nie tylko dzieła Caritas w Polsce, ale także placówki w Kamerunie, Argentynie, Wenezueli oraz na Ukrainie, Białorusi i Litwie - mówi ks. dr Łuszczek.

Więcej szczegółów na stronie caritas.szczecin.pl.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty