Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Facebook / Małgorzata Golińska
Fot. Facebook / Małgorzata Golińska
Nieprzemyślane, nieodpowiedzialne i niebezpieczne pomysły - wiceminister środowiska Małgorzata Golińska w "Rozmowach pod krawatem" krytykowała propozycje PO, przedstawione na ostatniej konwencji tej partii poświęconej energetyce i klimatowi.
Jako przykład podała postulat wyłączenia z wycinki 20 procent obszarów lasów. Kto weźmie odpowiedzialność za utrzymanie i bezpieczeństwo w tych miejscach? - pytała Golińska. Jej zdaniem opozycja "straciła resztki zdrowego rozsądku".

- Rządzi wyłącznie populizm i chęć przypodobania się aktywistom. Niestety atak na leśników, który przepuściła Platforma Obywatelska na swoim kongresie, uważam to za nieuczciwe, nieodpowiedzialne i niesprawiedliwe. Wciąganie leśników, którzy dobrze wykonują swoją pracę, w dyskusję polityczną. Na dyskusję polityczną jestem otwarta, natomiast niech się trzymają z daleka od rozliczania leśników z pracy, którą wykonują zgodnie z ustawą o lasach - mówi Golińska.

Wiceminister środowiska przypominała, że za rządów PO był problem z utrzymaniem parków narodowych, które zajmują jeden procent powierzchni Polski, a pieniądze na podwyżki dla ich pracowników znalazł dopiero rząd PiS.
Kto weźmie odpowiedzialność za utrzymanie i bezpieczeństwo w tych miejscach? - pytała Golińska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty