Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pacjentki z okaleczeniami po operacji usunięcia nowotworu czy porodzie, a także mające problemy np. z nietrzymaniem moczu, znajdą pomoc w nowym oddziale szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.
Placówka uruchamia nową jednostkę - to oddział ginekologii rekonstrukcyjnej i onkologicznej. Jednostka będzie działać od 1 grudnia.

To miejsce stworzone specjalnie dla pacjentek z nowotworami ginekologicznymi. Będą mogły liczyć na diagnostykę i leczenie, ale także pomoc w zakresie rekonstrukcji okaleczonych narządów. Dotyczy to między innymi pacjentek z rakiem sromu. Lekarze z Pomorzan, jako jedni z niewielu w Polsce, będą przywracać funkcję, ale też anatomię zaatakowanego narządu w najnowocześniejszy sposób. To nie tylko pozwala na powrót do zdrowia, ale także zwiększa komfort psychiczny pacjentki. By skutecznie się tym zajmować lekarze nawiązali współpracę z kliniką w niemieckim Aahen.

Na pomoc będą mogły liczyć także pacjentki, które cierpią z powodu nietrzymania moczu czy z problemami poporodowymi.


Lekarze planują wykorzystywać przy operacjach także robota da Vinci.

Leczenie w ramach Oddziału jest refundowane przez NFZ. Do zabiegów planowanych jest już zapisanych pierwszych kilkanaście pacjentek.
Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty