Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Fot. www.lpr.com.pl
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Fot. www.lpr.com.pl
Nowa całoroczna baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zachodniopomorskiem powstanie na terenie starej strzelnicy wojskowej przy drodze wojewódzkiej 206 Koszalin-Polanów.
Poinformował o tym na Twitterze Paweł Szefernaker, sekretarz stanu z Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Baza działać zacznie w 2025 roku. Miejsce przekazane LPR-owi będzie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W sprawie bazy w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie. Wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska informował, że do końca 2023 roku w Zegrzu Pomorskim powstanie stała baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Także poza okresem wakacyjnym. Tutaj jest wzmożony ruch i tych nagłych przypadków jest dużo. Dlatego podjęliśmy tę decyzję, aby w tym miejscu wybudować i stworzyć bazę całoroczną - mówił Kraska.

Jak wyjaśnia Paweł Szefernaker: "Ze względu na skutki gospodarcze pandemii oraz kryzys gospodarczy, zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 r."

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja potrzebna do rozpisania przetargu na projekt obiektu. Ministerstwo Zdrowia zabezpieczyło środki na budowę.

Baza sezonowa w Zegrzu Pomorskim działa od 1 czerwca do początku września. W sezonie interweniuje średnio 140 razy. Całoroczna baza LPR w województwie zachodniopomorskim jest w Goleniowie.

Wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska informował, że do końca 2023 roku w Zegrzu Pomorskim powstanie stała baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty