Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W przyszłym miesiącu lodołamacze Wód Polskich zacumują w nowej bazie, która powstaje w Podjuchach. Właśnie kończy się budowa, mówi Marek Duklanowski dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
- Koniec grudnia najprawdopodobniej i połowa lutego na zakończenie całości prac, ale kluczową rzeczą jest, że od początku stycznia będziemy mieć wszystkie jednostki w tym miejscu i z tego miejsca swobodnie nimi dysponować w razie potrzeby - mówi Duklanowski.

W Podjuchach wybudowano nowe nabrzeże oraz budynki administracyjne dla obsługi technicznej.

- W bazie dla lodołamaczy w tej chwili finalizowana jest część hydrotechniczna. Trwają prace czerpalne, przy wydobywaniu tej części urobku, która tutaj przy brzegu nie pozwalałby na osiągnięcie tej głębokości niezbędnej do cumowania lodołamaczy. W następnych tygodniach będziemy odbierali część lądową administracyjno-biurową - dodaje Duklanowski.

W akcji lodowej na Odrze bierze udział 13 lodołamaczy, 7 z Polski i 6 niemieckich. Od 1 grudnia jest już ogłoszone pogotowie zimowe dla lodołamaczy.
Właśnie kończy się budowa, mówi Marek Duklanowski dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
W Podjuchach wybudowano nowe nabrzeże oraz budynki administracyjne dla obsługi technicznej.
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty