Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Marek Pijanowski
Fot. Marek Pijanowski
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wiatrak - symulator elektrowni wiatrowej stanął przy budynkach Politechniki Morskiej przy ulicy Willowej w Szczecinie.
Politechnika Morska kupiła prawdziwy wiatrak, który wiele lat pracował - mówi prorektor do spraw nauki Artur Bejger. - Udało się pozyskać siłownię wiatrową, która jakiś czas co prawda pracowała, ale za to jest wyposażona praktycznie we wszystkie możliwe systemy, które potencjalny serwisant powinien znać, poczuć i zobaczyć, jak to wszystko pracuje.

Wiatrak ma 20 metrów, będzie produkował prąd. - To się łączy również z pewnymi kosztami. Nowa siłownia wiatrowa jest bardzo trudna do zdobycia, poza tym koszty zdecydowanie przekraczałyby możliwości uczelni. Dlatego staraliśmy się zdobyć wiatrak, który byłby w zakresie naszych możliwości finansowych - tłumaczy Bejger.

Symulator ma służyć studentom Politechniki Morskiej do nauki pracy na wysokości, ćwiczeń asekuracji oraz ewakuacji pożarowej.

Na Politechnice Morskiej, a wcześniej Akademii Morskiej, już drugi rok kształceni są studenci na kierunku inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe.
Politechnika Morska kupiła prawdziwy wiatrak, który wiele lat pracował - mówi prorektor do spraw nauki Artur Bejger.
Wiatrak ma 20 metrów, będzie produkował prąd.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty