Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tak zapewniał przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe podczas obrad Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego zebranego właśnie w związku z SKM. Jak tłumaczył Piotr Bruss z PKP PLK, kolej i wykonawca wiedzą już, jaki jest zakres dodatkowych prac, które trzeba będzie wykonać.
- Dzisiaj te terminy są realne do wykonania, jeżeli nie wyskoczy nic po drodze, co znajduje się w gruncie a czego dziś nie wiemy, to potwierdzamy te terminy - mówi Bruss.

Impulsem do zwołania zespołu parlamentarnego był raport Najwyższej Izby Kontroli właśnie w sprawie SKM. Kontrola wykazała wiele nieprawidłowości na etapie przetargu - niedostateczne przygotowanie od strony projektowej oraz nierealne terminy zaproponowane przez wykonawcę - mówi Radosław Kropiowski z NIK.

- Zamawiający określa maksymalny termin realizacji zamówień, które dla zadania A wynosi 41 miesięcy a dla zadania B- 36 miesięcy. Wyłoniony wykonawca zadeklarował, że zadanie A w całości, czyli zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytku zrealizuje w 25 miesięcy a zadanie B w 22 miesiące - mówi Kropiowski.

Dzisiaj w pracach Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego uczestniczyli posłowie KO i Lewicy, nie pojawili się posłowie PiS i PSL. Szacuje się, że przez opóźnienia uruchomienie sieci SKM będzie kosztować o 300 milionów złotych więcej, niż gdyby wszystko zakończyło się w terminie. Według najnowszych ustaleń SKMka do Stargardu, Gryfina i Goleniowa pojedzie w 2024 roku, a do Polic rok później.
Jak tłumaczył Piotr Bruss z PKP PLK, kolej i wykonawca wiedzą już, jaki jest zakres dodatkowych prac, które trzeba będzie wykonać.
Kontrola wykazała wiele nieprawidłowości na etapie przetargu - niedostateczne przygotowanie od strony projektowej oraz nierealne terminy zaproponowane przez wykonawcę - mówi Radosław Kropiowski z NIK.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty