45 strażaków z województwa zachodniopomorskiego złożyło swoje ślubowanie w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.
Dla każdego z nich oznacza to zakończenie szkolenia i rozpoczęcie służby. - Szkolenie nie było łatwe, wymagało bardzo dużo wysiłku fizycznego i bardzo dużo nauki, ale jestem szczęśliwa, że udało się podjąć ten wysiłek i udało się ukończyć szkolenie.
- Prawda jest taka, że strażak uczy się całe życie. Zdobycie zaświadczenia jest tylko kolejnym, że tak powiem, stopniem - mówi nadbrygadier Jarosław Tomczyk, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
W sobotę strażacy udadzą się już do swoich jednostek, gdzie rozpoczną pracę.
- Prawda jest taka, że strażak uczy się całe życie. Zdobycie zaświadczenia jest tylko kolejnym, że tak powiem, stopniem - mówi nadbrygadier Jarosław Tomczyk, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.
W sobotę strażacy udadzą się już do swoich jednostek, gdzie rozpoczną pracę.

Radio Szczecin