To były bezpieczne ferie w naszym regionie - mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Służby podsumowały okres zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.
- Wszystkie dzieci i młodzież, które wypoczywały tutaj, mogły czuć się bezpiecznie. Mieliśmy łącznie ponad 100 kontroli, jeżeli chodzi o polską policję i Inspekcję Transportu Drogowego, jeżeli chodzi o środki transportu zbiorowego. Także ponad 100 kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Sanitarną - mówi Bogucki.
Sanepid nie odnotował żadnych zatruć - mówi Małgorzata Domagała-Dobrzycka, dyrektor Inspekcji Sanitarnej.
- Inspekcja Sanitarna przeprowadzała również kontrole w zakresie higieny żywienia. Przeprowadziliśmy przeszło 200 kontroli, ponad 4000 obiektów było pod naszym nadzorem. Ogółem nałożyliśmy 561 mandatów na łączną kwotę 13 550 zł - mówi Domagała-Dobrzycka.
Polepsza się stan autobusów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdża na wypoczynek - mówi Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki policji.
- To, co jest najbardziej istotne w tej kwestii, poziom usług transportowych znacznie wzrósł. Na podstawie kontroli nie stwierdziliśmy żadnych poważniejszych uchybień. Bardzo nas cieszy - mówi Trawiński.
W naszym województwie wypoczywało podczas ferii ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży.
Sanepid nie odnotował żadnych zatruć - mówi Małgorzata Domagała-Dobrzycka, dyrektor Inspekcji Sanitarnej.
- Inspekcja Sanitarna przeprowadzała również kontrole w zakresie higieny żywienia. Przeprowadziliśmy przeszło 200 kontroli, ponad 4000 obiektów było pod naszym nadzorem. Ogółem nałożyliśmy 561 mandatów na łączną kwotę 13 550 zł - mówi Domagała-Dobrzycka.
Polepsza się stan autobusów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdża na wypoczynek - mówi Tomasz Trawiński, komendant wojewódzki policji.
- To, co jest najbardziej istotne w tej kwestii, poziom usług transportowych znacznie wzrósł. Na podstawie kontroli nie stwierdziliśmy żadnych poważniejszych uchybień. Bardzo nas cieszy - mówi Trawiński.
W naszym województwie wypoczywało podczas ferii ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży.
Sanepid nie odnotował żadnych zatruć - mówi Małgorzata Domagała-Dobrzycka, dyrektor Inspekcji Sanitarnej.

Radio Szczecin