Tańsze abonamenty, droższa minuta i opłaty dodatkowe - od 1 marca zmiany w cenniku Szczecińskiego Roweru Miejskiego Bike_S.
Minuta wypożyczenia będzie kosztować 10, a nie jak do tej pory 6 groszy - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która zarządza rowerem. - Biorąc pod uwagę okoliczności, jakie nam towarzyszą, czyli wszędzie podwyżki. Także my niestety musimy zareagować, co i tak będzie ceną bardzo atrakcyjną w porównaniu z popularnymi hulajnogami.
Stanieją natomiast abonamenty, które umożliwiają godzinę jazdy dziennie np. miesięczny z 18 do 15 zł.
By wypożyczyć rower, trzeba mieć specjalną aplikację w telefonie, będą także zmiany w samym systemie - dodał Wojciech Jachim. - Użytkownik będzie miał 60 sekund od momentu zamknięcia blokady roweru na wykonanie zdjęcia i to jest praktyczne ze względu na ewentualne reklamacje dotyczące, gdzie ten rower, w jakim stanie, momencie został zostawiony.
Wzrośnie też kara - z 200 do 1000 zł, jeżeli rower zostawimy powyżej 40 km od miasta.
Stanieją natomiast abonamenty, które umożliwiają godzinę jazdy dziennie np. miesięczny z 18 do 15 zł.
By wypożyczyć rower, trzeba mieć specjalną aplikację w telefonie, będą także zmiany w samym systemie - dodał Wojciech Jachim. - Użytkownik będzie miał 60 sekund od momentu zamknięcia blokady roweru na wykonanie zdjęcia i to jest praktyczne ze względu na ewentualne reklamacje dotyczące, gdzie ten rower, w jakim stanie, momencie został zostawiony.
Wzrośnie też kara - z 200 do 1000 zł, jeżeli rower zostawimy powyżej 40 km od miasta.

Radio Szczecin