Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jarosław Korpysa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jarosław Korpysa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To może być mała rewolucja dla osób, których w tej chwili nie stać na mieszkanie. Tak o programie "Pierwsze Mieszkanie" mówi profesor Jarosław Korpysa. Rząd przyjął już jego założenia, według których Polacy do 45-go roku życia dostaną państwowe dopłaty do kredytu hipotecznego.
Dotyczy to zobowiązań do 600 tysięcy złotych w przypadku rodzin z dzieckiem. Zaletą jest m.in. górna granica wieku dla osób, które chciałyby skorzystać z programu -mówił ekonomista w naszej audycji "Rozmawiamy o Pieniądzach", choć jego zdaniem nie wpłynie on znacząco na całą branżę deweloperską.

- Dość rewolucyjny pomysł. Były programy, gdzie były 35 lat, 30 lat, a to jest rzeczywiście do czterdziestego piątego roku życia. Też nie spodziewajmy się, że na tym rynku nagle ceny spadną, ale na pewno jak widać ceny już się ustabilizowały, a nawet są prognozy, że chociażby ceny za materiały budowlane nieznacznie spadną w drugim półroczu - mówi Korpysa.

Oprocentowanie kredytu dla osób, które skorzystają z programu wyniesie 2 procent przez 10 lat.

Z "Pierwszego Mieszkania" będzie można korzystać od lipca.
To może być mała rewolucja dla osób, których w tej chwili nie stać na mieszkanie. Tak o programie "Pierwsze Mieszkanie" mówi profesor Jarosław Korpysa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty