Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Ten program dobrze celuje w potrzeby Polaków" - tak nowy rządowy program mieszkaniowy ocenia Przemysław Wojnarowski, analityk rynku nieruchomości z Instytutu Studiów Regionalnych.
Przypomnijmy, rząd przyjął założenia projekt "Bezpieczny kredyt 2 proc." Ma on pozwolić Polakom na zakup pierwszego M. Według niego osoby do 45. roku życia dostaną
państwowe dopłaty do kredytu hipotecznego.

Dotyczy to zobowiązań do 600 tysięcy złotych w przypadku rodzin z dzieckiem. Single będą mogły zaciągnąć kredyt na pół miliona.

Zadaniem państwa jest wspieranie obywateli w zakupie mieszkania. Zaletą programu jest to, że ma on jasno określone zasady i przewidziany jest w dłuższej perspektywie czasowej - podkreślał, w "Rozmowie pod Krawatem", Przemysław Wojnarowski.

- Założenia, do tego programu są jasne i przejrzyste, bo nie ma tutaj takich detalicznych rozwiązań, tylko są ogólne założenia, czyli do 45. roku życia nie ma podawanych wartości dot. metrów kwadratowych. Jest natomiast podana wartość do 600 tys. zł. To jasne i proste zasady - tłumaczy Wojnarowski.

Oprocentowanie kredytu dla osób, które skorzystają z programu wyniesie 2 procent przez 10 lat. Z programu "Pierwsze Mieszkanie" można będzie skorzystać już od lipca.
Zadaniem państwa jest wspieranie obywateli w zakupie mieszkania. Zaletą programu jest to, że ma jasno określone zasady i przewidziany jest w dłuższej perspektywie czasowej podkreślał w "Rozmowie pod Krawatem" Przemysław Wojnarowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty