Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rynek rolniczy jest rozregulowany przynajmniej na dwa lata - alarmuje jeden z organizatorów protestów w Szczecinie.
Zdaniem Edwarda Kosmala z "Solidarności" Rolników, przynajmniej tak długo potrwa uporanie się z problemem ukraińskich plonów w polskich magazynach. Rozwiązanie go to jeden z postulatów protestujących, którzy zorganizowali miasteczko na Wałach Chrobrego.

Z powodu zalania polskiego rynku zbożem ze wschodu, rolnicy nie mogą sprzedać swoich zbiorów. Ale tu chodzi nie tylko o zyski, ale też o bezpieczeństwo - mówił Edward Kosmal w "Rozmowach pod krawatem".

- Ukrainy nie obowiązują normy, jakie narzuciła nam Unia Europejska. My musimy spełnić określone normy, stosujemy określone środki i prowadzimy rejestry. Tam jest wolna amerykanka. Dzisiaj te zboże praktycznie wchodzi bez kontroli. Przywozi się zboże węglarkami, albo okryte albo nie. Nikt tego praktycznie nie bada. Te bezpieczeństwo naprawdę jest zagrożone - mówi Kosmal.

Rolnicy domagają się też m.in. uregulowania cen nawozów i energii.

W poniedziałek odbędzie się ich kolejny przejazd przez miasto. Kolumna ciągników pokona trasę od Wałów Chrobrego do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przy ul. Bronowickiej.
Ale tu chodzi nie tylko o zyski, ale też o bezpieczeństwo - mówił Edward Kosmal w "Rozmowach pod krawatem".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty