Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. twitter.com/IPN_Szczecin
Fot. twitter.com/IPN_Szczecin
Był księdzem niezłomnym. Jednym z trzech biskupów więzionych w okresie komunistycznym w wiezieniu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.
Biografię Arcybiskupa Antoniego Baraniaka napisał ksiądz profesor Jarosław Wąsowicz. W środę w Księgarni Instytutu Pamięci Narodowej przy Wojska Polskiego w Szczecinie odbyła się promocja tej książki.

- Taki był plan komunistów, żeby wyciągnąć od księdza biskupa Baraniaka takie zeznania, które mogłyby obciążyć księdza prymasa Wyszyńskiego i wytoczyć mu proces polityczny podobny do tych, jakie komuniści wytoczyli hierarchom Kościoła w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział ks. prof. Wąsowicz.

Arcybiskup Antoni Baraniak był torturowany. W więzieniu przebywał od 1953 do 1956 roku. - On był przede wszystkim prześladowany, dlatego że od 1933 roku aż do momentu aresztowania był bardzo bliskim współpracownikiem najpierw prymasa kardynała Augusta Hlonda, potem prymasa Stefana Wyszyńskiego, a więc miał dostęp do wszystkich najważniejszych tajemnic Kościoła, ale też uczestniczył we wszystkich najważniejszych wydarzeniach - mówi ks. prof. Wąsowicz.

Biografi Arcybiskupa Antoniego Baraniaka nosi tytuł Defensor Ecclesiae.
Biografię Arcybiskupa Antoniego Baraniaka napisał ksiądz profesor Jarosław Wąsowicz . W środę w Księgarni Instytutu Pamięci Narodowej przy Wojska Polskiego w Szczecinie odbyła się promocja tej książki.
Arcybiskup Antoni Baraniak był torturowany. W więzieniu przebywał od 1953 do 1956 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty