Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marek Gróbarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Chcemy utrzymywać dobre relacje z Niemcami, ale decyzje dotyczące Polski będą zapadać w Warszawie a nie Berlinie - mówił w "Rozmowie pod Krawatem" Marek Gróbarczyk wiceminister infrastruktury.
Komentował w ten sposób między innymi kwestie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Przeciwko inwestycji protestowała strona niemiecka. By ta inwestycja powstała konieczna jest rozbudowa portu w Świnoujściu. Musi powstać nowe podejście.

Ten projekt musimy zrealizować, mówi Marek Gróbarczyk.- Chociażby z tego tytuły, że niemiecka polityka, która była lansowana od wielu lat, uzależniania Europy od Rosji i skończyła się fatalnie. Poprzedni projekt, który również był krytykowany przez stronę niemiecką - budowa gazoportu - został przez nas nie dość, że rozpoczęty, to kontynuowany i zakończony i to spowodowało dzisiaj niezależność energetyczną Polski.

Nowy tor ma mieć 65 kilometrów długości i 500 metrów szerokości. Ma umożliwić wpłynięcie dużych kontenerowców do terminalu, który ma powstać na wschód od gazoportu.

Inwestycja będzie kosztowała 10 miliardów złotych. Gotowa ma być do końca 2029 roku.
Ten projekt musimy zrealizować, mówi Marek Gróbarczyk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty