Kolejne zmiany czekają kierowców, którzy poruszają się autostradą A6. Chodzi o odcinek między węzłem Podjuchy a węzłem Radziszewo.
Od piątku rozpocznie się tu wymiana nawierzchni - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.
- Będziemy remontować jezdnię północną, czyli tą w stronę Kołbaskowa. Będzie się to wiązało przede wszystkim z koniecznością wprowadzenia ruchu jedna jezdnią. W związku z tym ten ruch będzie się odbywał dwukierunkowo, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Tą jezdnią w kierunku Gdańska, także będzie ten ruch zwężony - mówi Grzeszczuk.
Prace w tej części a szóstki potrwają do końca października. Wiązać się będą także z czasową zmianą organizacji ruchu na węźle Klucz.
- Będziemy remontować jezdnię północną, czyli tą w stronę Kołbaskowa. Będzie się to wiązało przede wszystkim z koniecznością wprowadzenia ruchu jedna jezdnią. W związku z tym ten ruch będzie się odbywał dwukierunkowo, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Tą jezdnią w kierunku Gdańska, także będzie ten ruch zwężony - mówi Grzeszczuk.
Prace w tej części a szóstki potrwają do końca października. Wiązać się będą także z czasową zmianą organizacji ruchu na węźle Klucz.

Radio Szczecin