Jak udzielić pierwszej pomocy, co zrobić w przypadku zadławienia i jak ratować niemowlęta - będzie to wszystko można przećwiczyć dziś w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia. To w ramach akcji "Środy z profilaktyką".
Zajęcia poprowadzą ratownicy medyczni z Dasmed Medical Training Academy ze Szczecina. Wszystko po to, by każdy wiedział jak zareagować w trudnej sytuacji - mówi Małgorzata Koszur z Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.
- Dobrze jest po prostu zobaczyć, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy, np. w razie zadławienia się dziecka. Najlepiej byłoby przećwiczyć dane zachowanie i będzie ku temu okazja. Ponieważ podczas "Środy z profilaktyką" w sali obsługi klienta w Szczecinie można nie tylko zobaczyć, ale też właśnie takie sytuacje przećwiczyć na fantomie - mówi Koszur.
Szkolenie odbywać się będzie w siedzibie NFZ przy ulicy Arkońskiej od godziny 10 do 13.
- Dobrze jest po prostu zobaczyć, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy, np. w razie zadławienia się dziecka. Najlepiej byłoby przećwiczyć dane zachowanie i będzie ku temu okazja. Ponieważ podczas "Środy z profilaktyką" w sali obsługi klienta w Szczecinie można nie tylko zobaczyć, ale też właśnie takie sytuacje przećwiczyć na fantomie - mówi Koszur.
Szkolenie odbywać się będzie w siedzibie NFZ przy ulicy Arkońskiej od godziny 10 do 13.

Radio Szczecin