501 zachodniopomorskich nauczycieli otrzymało tytuł nauczyciela dyplomowanego. Jest to dla nich ostatni, najwyższy stopień w ścieżce zawodowej. To wyróżnienie nas cieszy i motywuje do dalszego działania - mówią nauczyciele w rozmowie z naszym reporterem.
- Dla mnie to jest taka dziedzina mojego życia, obszar mojego życia, w którym po prostu mogę się spotykać z młodymi ludźmi. Mogę nie tylko ich nauczać, ale i wychowywać. - Dla mnie to oznacza, że powinienem wymagać jeszcze więcej od siebie. Otrzymanie tytułu to nie znaczy, że moja ścieżka zawodowa jest zakończona, że nie muszę nic więcej robić. - Uważam, że po wielu latach pracy jest to naturalny stopień rozwoju zawodowego, który myślę, że się każdemu nauczycielowi należy. - Bardzo lubię szkołę, bo zanim w ogóle zostałem katechetą, to byłem pedagogiem szkolnym. Praca w szkole daje mi satysfakcję - mówią nauczyciele.
Kolejne wręczenia aktów nadania tego tytułu oznaczają, że kadra nauczycielska w naszym województwie jest coraz lepsza, mówi zachodniopomorska kurator oświaty Katarzyna Koszewska. - Ten najwyższy stopień to jest tak naprawdę stopień mistrzowski. Jesteście państwo mistrzami w zawodzie. Ja jako zachodniopomorski kurator bardzo się z tego cieszę, że powiększa się ta liczba nauczycieli z tym najwyższym stopniem awansu zawodowego nauczyciela.
Poza podwyżką wynagrodzenia tytuł nauczyciela dyplomowanego daje możliwość, na przykład, zostania ekspertem komisji egzaminacyjnej czy starania się o tytuł honorowego profesora oświaty.
Kolejne wręczenia aktów nadania tego tytułu oznaczają, że kadra nauczycielska w naszym województwie jest coraz lepsza, mówi zachodniopomorska kurator oświaty Katarzyna Koszewska. - Ten najwyższy stopień to jest tak naprawdę stopień mistrzowski. Jesteście państwo mistrzami w zawodzie. Ja jako zachodniopomorski kurator bardzo się z tego cieszę, że powiększa się ta liczba nauczycieli z tym najwyższym stopniem awansu zawodowego nauczyciela.
Poza podwyżką wynagrodzenia tytuł nauczyciela dyplomowanego daje możliwość, na przykład, zostania ekspertem komisji egzaminacyjnej czy starania się o tytuł honorowego profesora oświaty.
- Dla mnie to jest taka dziedzina mojego życia, obszar mojego życia, w którym po prostu mogę się spotykać z młodymi ludźmi. Mogę nie tylko ich nauczać, ale i wychowywać.

Radio Szczecin