Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowy most nad Regalicą w szczecińskich Podjuchach powinien zostać otwarty jeszcze w tym roku - zapowiada prezes Wód Polskich Krzysztof Woś. Dzięki temu wykorzystywane zimą lodołamacze będą mogły swobodnie przepływać w obu kierunkach - dodaje.
- Ten stary most miał bardzo niskie przęsło stałe i lodołamacze nie mogły swobodnie pod tym mostem przepływać, musiały czekać na podnoszenie przęsła zwodzonego - mówi Woś.

Most często wymagał naprawy, a te niekiedy trwały bardzo długo. Przez to ruch statków na rzece był wstrzymywany - dodaje prezes Wód Polskich. - Stanowiło to pewną barierę dla statków żeglugi śródlądowej, w tym statków pasażerskich do portów ujścia Odry. Przebudowa tego mostu stała się kluczowa dla otwarcia odrzańskiej drogi wodnej i dla portów ujścia Odry.

Budowa nowego mostu nad Regalicą w Szczecinie realizowana jest przez Wody Polskie oraz przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Koszt inwestycji, to ponad 340 milionów złotych.
- Ten stary most miał bardzo niskie przęsło stałe i lodołamacze nie mogły swobodnie pod tym mostem przepływać, musiały czekać na podnoszenie przęsła zwodzonego - mówi Woś.
Most często wymagał naprawy, a te niekiedy trwały bardzo długo. Przez to ruch statków na rzece był wstrzymywany - dodaje prezes Wód Polskich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty