Dodatkowych pięć milionów złotych trafiło w środę do 75 samorządów z naszego regionu. To pieniądze na obiady dla dzieci i osób potrzebujących. Środki na ten cel pochodzą z rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu".
Skorzysta z nich 35 tysięcy osób - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - Jeżeli dzięki temu programowi udaje się dożywić 35 tysięcy osób, to jest to wielki sukces, który jest osiągalny. Myślę, że osoby, które w nim uczestniczą - odczuwają go.
Umowy na dofinansowanie lokalnych samorządów w tym zakresie podpisał dziś Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Dziesiątkom tysięcy, a może nawet setkom tysięcy osób udało się pomóc. Zarówno dzieciom jak i osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym . Tym osobom, które z różnych powodów nie mogą zabezpieczyć swojej egzystencji podstawowej, a ten program pomaga to robić.
W tym roku w naszym regionie na program "Posiłek w szkole i w domu" przekazanych zostanie prawie 27 milionów złotych.
Umowy na dofinansowanie lokalnych samorządów w tym zakresie podpisał dziś Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Dziesiątkom tysięcy, a może nawet setkom tysięcy osób udało się pomóc. Zarówno dzieciom jak i osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym . Tym osobom, które z różnych powodów nie mogą zabezpieczyć swojej egzystencji podstawowej, a ten program pomaga to robić.
W tym roku w naszym regionie na program "Posiłek w szkole i w domu" przekazanych zostanie prawie 27 milionów złotych.

Radio Szczecin