Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Kolejna wygrana Grzegorza Grucy ze Stowarzyszenia "Prawo na drodze" z Miastem Szczecin - i kolejna dotycząca złego oznakowania Strefy Płatnego Parkowania.
Tym razem poszło o wyremontowaną aleję Jana Pawła II. Tam do oznaczenia miejsc użyto kostki brukowej ciemniejszego koloru. Zdaniem sądu to niewystarczające oznakowanie. Najpierw w styczniu taki wyrok wydał Sąd Rejonowy, teraz Okręgowy.

Jak mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Grzegorz Gruca, ciemniejsza kostka nie spełnia wymogów ministerialnego rozporządzenia w sprawie prawidłowego oznakowania. Powinny tam być m.in. białe linie - stąd pozew i żądanie zwrotu opłaty za parkowanie.

- Kwota, o którą żeśmy się boksowali, to było 2 zł. Koszty, jakie miasto poniosło, to jest 15000% więcej. Trzeba było zapłacić radcy prawnemu i za uzasadnienie wyroku pierwszej instancji, także trochę tych kosztów było. Powyżej 300 zł - mówił Gruca.

Wyremontowaną aleję Jana Pawła II oddano do użytku na wiosnę ub. roku. Miasto linie na jezdni - tak by spełniało to wymogi dotyczące stref płatnego parkowania - wymalowało dopiero kilka miesięcy temu.

Grzegorz Gruca w sprawie Szczecińskiej Strefy Parkowania spotykał się w sądzie z Miastem już ponad 200 razy, zdecydowaną większość spraw wygrał.
Jak mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" Grzegorz Gruca, ciemniejsza kostka nie spełnia wymogów ministerialnego rozporządzenia w sprawie prawidłowego oznakowania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty