- Do wykonania tego etapu, oprócz Nabrzeża Czeskiego i Słowackiego, mamy jeszcze około 700 000 m3 robót czerpalnych. Urobek właśnie z tego Kanału Dębickiego zostanie przetransportowany w ilości miliona metrów sześciennych na wyspę Ostrów Mieleński oraz na Ostrów Grabowski - mówi Arabczyk.
Pole odkładu urobku na Ostrowie Mieleńskim zostało już wybudowane, zdemontowano też most pontonowy na wyspę.
- Planujemy około 90% robót czerpalnych wykonać w tym roku. Wprowadzamy dodatkową pogłębiarkę, żeby przyspieszyć roboty czerpalne i osiągnąć nasz cel w ilości 90% robót czerpalnych w 2023 r. Na rok 2024 pozostanie właśnie Nabrzeże Czeskie i Słowackie - mówi Arabczyk.
W Kanale Dębickim, gdzie przeładowuje się towary drobnicowe i kontenery, zostało już zmodernizowane Nabrzeże Czeskie. Do użytku oddano 320 metrów nabrzeża. Budowa jest prowadzona etapami.