Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nigdy wcześniej nie było rządu tak przychylnego rolnikom, który tak szybko reagował na ich problemy - mówiła, w "Rozmowie pod Krawatem", prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Halina Szymańska podkreśliła, że choć ostatnich 8 lat było dla nich trudnych, między innymi z powodu pandemii i wojny na Ukrainie, to rolnicy nie mieli tylko programów skierowanych do nich.

- Przypomnę, że zarówno pandemia, jak i wojna na Ukrainie niesamowicie zdestabilizowały rynek rolny, ale również te czynniki pogodowe, które rok rocznie bardzo mocno dają się we znaki. To wszystko powoduje zawirowania w rolnictwie. Natomiast w tym momencie rolnicy mają wsparcie jakiego nie mieli nigdy wcześniej - dodała Szymańska.

Jak podsumowała Szymańska, kolejnym dowodem na to, że polski rząd nie zostawia rolników jest reakcja na kryzys zbożowy w Europie. Chodzi o embargo na zboże z Ukrainy.

Zakaz importu do Europy obowiązywał do 15 września, nałożyła go Komisja Europejska. Nie zdecydowano się jednak go przedłużać, wtedy własne embargo na ukraińskie zboże nałożyła Polska.
Halina Szymańska podkreśliła, że choć ostatnich 8 lat było dla nich trudnych, między innymi z powodu pandemii i wojny na Ukrainie to rolnicy nie mieli tylko programów skierowanych do nich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty