Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Szpital MSWiA przy ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital MSWiA przy ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od września w placówce, w poradni ginekologicznej przyjmuje onkolog. Tym samym realizowane są tu świadczenia z zakresu ginekologii onkologicznej.
To poszerza dostępność do takich lekarzy w Szczecinie - mówi ginekolog i onkolog Piotr Włodarski: - Wychodzimy na przeciw potrzebom onkologicznym, które po covidzie się rzeczywiście bardzo nasiliły. Mamy możliwość przyjmowania pacjentek onkologicznych, również w poradni, dzięki temu uzupełniamy ofertę, która w czasie Covid-19 była troszeczkę ograniczona. To oferta dla pacjentek, które potrzebują diagnostyki lub leczenia onkologicznego.

Chodzi nie tylko o leczenie już chorych pacjentek, ale przede wszystkim diagnostykę, która jest tak istotna - dodaje Piotr Włodarski: - Zdecydowanie najłatwiej leczy się nowotwory wcześnie rozpoznane. Je się leczy łatwo, i pacjentki wracają w 100 procentach do zdrowia, jeśli w odpowiednim momencie są zbadane. O tym trzeba pamięta, aby odpowiednio często chodzić do lekarza - robić cytologię, badać piersi.

Świadczenia realizowane są w ramach kontraktu z NFZ. Rejestracja telefoniczna lub osobista pod numerem tel. 91 43 29 507 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Poradnia Ginekologiczna gab. 229, wejście C, II piętro.
- To poszerza dostępność do takich lekarzy w Szczecinie - mówi ginekolog i onkolog Piotr Włodarski.
- Chodzi nie tylko o leczenie już chorych pacjentek, ale przede wszystkim diagnostykę, która jest tak istotna - dodaje Piotr Włodarski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty