120 osób ewakuowanych z jednego z hoteli przy ulicy Wyszyńskiego w Szczecinie.
W budynku wybuchł pożar - mówi Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej PSP.
- O godzinie 10.40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru przy ulicy Wyszyńskiego, z tyłu hotelu znajdującego się przy tej ulicy. Na miejsce dysponowano cztery zastępy, przeprowadzono ewakuację około 120 osób. W tej chwili na miejscu cały czas trwają działania - mówi Kubiak.
To był pożar śmieci w opuszczonym podziemnym garażu nieopodal hotelu - informował na miejscu akcji młodszy brygadier Marcin Grześkiewicz ze szczecińskiej straży pożarnej.
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy faktycznie pożar w opuszczonym garażu podziemnym. Na tę chwilę pożar mamy opanowany, trwa dogaszanie. W tym opuszczonym garażu znajdowało się dużo śmieci, jakiś takich starych mebli - mówi Grześkiewicz.
Wcześniej informowano o ewakuacji gości pobliskiego hotelu - tę przeprowadzili jego pracownicy. Nie ma osób poszkodowanych, nie są jeszcze znane przyczyny zaprószenia ognia.
- O godzinie 10.40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pożaru przy ulicy Wyszyńskiego, z tyłu hotelu znajdującego się przy tej ulicy. Na miejsce dysponowano cztery zastępy, przeprowadzono ewakuację około 120 osób. W tej chwili na miejscu cały czas trwają działania - mówi Kubiak.
To był pożar śmieci w opuszczonym podziemnym garażu nieopodal hotelu - informował na miejscu akcji młodszy brygadier Marcin Grześkiewicz ze szczecińskiej straży pożarnej.
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy faktycznie pożar w opuszczonym garażu podziemnym. Na tę chwilę pożar mamy opanowany, trwa dogaszanie. W tym opuszczonym garażu znajdowało się dużo śmieci, jakiś takich starych mebli - mówi Grześkiewicz.
Wcześniej informowano o ewakuacji gości pobliskiego hotelu - tę przeprowadzili jego pracownicy. Nie ma osób poszkodowanych, nie są jeszcze znane przyczyny zaprószenia ognia.

Radio Szczecin