Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sytuacja Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia jest bardzo dobra - mówił, w porannej "Rozmowie pod Krawatem" Radia Szczecin, prezes spółki Krzysztof Zaremba.
Odniósł się w ten sposób do nieprawdziwych informacji zawartych w Gazecie Wyborczej.

Prezes Gryfii przypomniał także, że przez ostatnie lata zakład ma dodatni wynik finansowy. - Sytuacja finansowa, jak i organizacyjna czy produkcyjna Gryfii nigdy nie była tak dobra - przez ostatnie kilkanaście lat - jak jest teraz. Po drugie, od razu chcę zapowiedzieć, że zgodnie z oświadczeniem wydanym, podejmujemy kroki prawne w związku z tą publikacją. Po trzecie, zmieniło się prawo i po rozstrzygnięciu w pierwszej instancji, strona może wnieść o zajęcie komornicze na wysokości roszczenia - tłumaczył Zaremba.

Stocznia przegrała, w pierwszej instancji, proces z jedną z firm podwykonawczych, dlatego musiała wpłacić na konto sądu kwotę, która jest przedmiotem sporu.

- Sprawa trafiła już do drugiej instancji - dodał Krzysztof Zaremba: - To jest kwota niewielka w porównaniu do zasobów MSR Gryfia. Ja z oczywistych względów, publicznie nie będę o nich mówił dzisiaj. Proszę pamiętać, że dobra sytuacja Gryfii została stwierdzona i to już po raz drugi w opinii biegłych rewidentów niezależnych, którzy muszą zgodnie z prawem badać standing firmy.

W pierwszym półroczu Morska Stocznia Remontowa Gryfia wyremontował 65 statków.
Prezes Gryfii przypomniał także, że przez ostatnie lata zakład ma dodatni wynik finansowy. - Sytuacja finansowa, jak i organizacyjna czy produkcyjna Gryfii nigdy nie była tak dobra.
- Sprawa trafiła już do drugiej instancji - dodał Krzysztof Zaremba: - To jest kwota niewielka w porównaniu do zasobów MSR Gryfia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty