To uczniowie szczecińskich szkół muzycznych, którzy tworzą Zachodniopomorską Orkiestrę Akordeonową.
Najmłodsi mają zaledwie 10 lat, a na koncie już pierwsze międzynarodowe sukcesy. Szczecińska młodzieżowa orkiestra stała na podium między innymi w Chorwacji, Rosji, Czechach czy w Słowenii.
- Nazywam się Zbigniew Pudło. Od ponad 30 lat pracuję w państwowych szkołach muzycznych. Bardzo dużą rolę odgrywa tu gra zespołowa. Dla mnie najważniejsze - jako pedagoga - jest zarażenie tych młodych ludzi muzyką. Wiadomo, że granie na jakimkolwiek instrumencie wymaga wyrzeczeń i dużo samodyscypliny. Jakoś mi się to udaje. Starsi przyciągają młodszych, młodsi starszych... - podkreśla nauczyciel.
- Muzyka to jest przede wszystkim bardzo dobra zabawa, te wszystkie wyjazdy na konkursy i koncerty. Poznajemy również muzyków z innych krajów - opowiada uczeń.
25 października Zachodniopomorska Orkiestra Akordeonowa wystąpi w Pradze.
- Nazywam się Zbigniew Pudło. Od ponad 30 lat pracuję w państwowych szkołach muzycznych. Bardzo dużą rolę odgrywa tu gra zespołowa. Dla mnie najważniejsze - jako pedagoga - jest zarażenie tych młodych ludzi muzyką. Wiadomo, że granie na jakimkolwiek instrumencie wymaga wyrzeczeń i dużo samodyscypliny. Jakoś mi się to udaje. Starsi przyciągają młodszych, młodsi starszych... - podkreśla nauczyciel.
- Muzyka to jest przede wszystkim bardzo dobra zabawa, te wszystkie wyjazdy na konkursy i koncerty. Poznajemy również muzyków z innych krajów - opowiada uczeń.
25 października Zachodniopomorska Orkiestra Akordeonowa wystąpi w Pradze.

Radio Szczecin