Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. WOMP w Szczecinie
Fot. WOMP w Szczecinie
Mimo, że w Szczecinie kobiety mają większe możliwości to z nich nie korzystają. Chodzi o badania mammograficzne.
Jak informuje Narodowy Funduszu Zdrowia w Szczecinie jest 6 stacjonarnych pracowni mammograficznych, bada się w nich tylko co trzecia kobieta w wieku 50-69 lat.

Dla porównania w powiecie pyrzyckim do dyspozycji jest tylko mammobus, który przyjeżdża raz na jakiś czas, ale bada się połowa uprawnionych kobiet.

Kobiety wstydzą się badań tak samo jak choroby - mówiła Stefania Kusy z Klubu Amazonek.

- Rak to nie jest choroba, której się trzeba wstydzić. Jest to choroba cywilizacyjna, która może dotknąć każdego. Nie wstydzę się tej choroby, gdy opowiadam, głośno mówię o nowotworze dlatego, że ja nie wpadłam pod tramwaj.... Zachorowałam, to choroba, która dotyka teraz wszystkich - powiedziała.

Z bezpłatnych profilaktycznych badań mogą skorzystać panie między 50. a 69. rokiem życia.
- Rak to nie jest choroba, której się trzeba wstydzić. Jest to choroba cywilizacyjna, która może dotknąć każdego. Nie wstydzę się tej choroby, gdy opowiadam, głośno mówię o nowotworze dlatego, że ja nie wpadłam pod tramwaj.... Zachorowałam, to choroba, która dotyka teraz wszystkich - powiedziała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty